Aktualności

02 03 2017

Uczniu, poczuj się studentem!

Czym jest PLAZMA? Co na Wydziale Mechanicznym robią BAKTERIE? Jak rozwijać swoją KREATYWNOŚĆ? BIO-INŻYNIERIA a może SYMULACJE KOMPUTEROWE?

Odpowiedzi na te pytania można zdobyć biorąc udział w kolejnej edycji studiów DEMO w Instytucie Inżynierii Materiałowej Wydziału Mechanicznego PŁ. W semestrze letnim zapraszamy klasy wraz z nauczycielami do Fabryki Inżynierów XXI w. To właśnie tam uczniowie zamienią się w naukowców rozwijających zagadnienia z nauk biologicznych i  ścisłych, ale również poznając tajniki podejścia biznesowego.

Organizowane zajęcia warsztatowe, poznawanie laboratoriów i wykłady popularno-naukowe są dostosowywane do każdej grupy indywidualnie. Wizyta w Instytucie Inżynierii Materiałowej może trwać od 2 godzin do 6 godzin. Można nas także odwiedzać wielokrotnie, aby skorzystać z różnych zajęć. Zachęcamy między innymi do:
● udziału w zajęciach warsztatowych z Design Thinking - myślenia projektowego wykorzystywanego w biznesie między innymi przez Air Bus i General Motors
● rozwiązania problemu: “Czym polecieć w kosmos?“
● sprawdzenia czy medycyna obejdzie się bez inżyniera?
● wejścia w buty studentów Inżynierii Materiałowej!

To właśnie w Fabryce Inżynierów XXIw. można w przystępny sposób rozwinąć wiedzę w zakresie nowych technologii, informatyki, biologii, fizyki czy biznesu. Program każdego spotkania w ramach studiów DEMO dobierany jest do indywidualnych potrzeb każdej grupy uczniów uwzględniając ich profil zainteresowań naukowych. W celu uzyskania dalszych informacji lub umówienia spotkania prosimy o kontakt.

 

2016 © All rights reserved by