Aktualności

05 04 2017

projekt FABRYKA NAUKI

W okresie 01-07.2017 wraz z naszym partnerem Fundacją PROMOVENDI realizujemy w InstytucieIM projekt FabrykaNauki

Projekt współfinansowany jest z programu grantowego „Bank Ambitnej Młodzieży" - realizowanego przez Fundacja Banku Zachodniego WBK.

Głównym celem projektu jest wzbudzenie w młodych ludziach (uczniach) chęci zdobywania wiedzy i poszerzania horyzontów poprzez szereg spotkań/warsztatów popularnonaukowych, zbliżających naukę do codzienności i prezentujących nowoczesne i innowacyjne rozwiązania wypracowane przez naukowców.

Projekt jest kierowany do grup uczniów  szkół średnich i ma na celu wzbudzenie w młodych ludziach chęci zdobywania wiedzy i poszerzania horyzontów poprzez szereg warsztatów popularnonaukowych, Etapy jakie stawiamy sobie do zrealizowania w ramach projektu to dotarcie do wybranych grup uczniów oraz przygotowanie i przeprowadzenie dla nich cyklu warsztatów.

Podczas warsztatów młodzież będzie miała możliwość zapoznania się z nowoczesnymi technologiami jakie zostały wypracowane przez naukowców, specjalistów w danej dziedzinie, natomiast podczas zajęć praktycznych prowadzonych w ramach tych warsztatów uczniowie będą mogli zbliżyć tę poważnie brzmiącą naukę do codzienności, co zaprocentuje w przyszłości obudzeniem w nich nowych pasji i chęci poszerzania horyzontów również wśród kierunków technicznych.

Warsztaty "Fabryka Nauki" są skierowane do 6 grup uczniów szkół średnich liczących do 30 osób każda. Zajęcia będą odbywały się raz w miesiącu. Szacowana łączna liczba beneficjentów to około 180 osób.

zapraszamy do odwiedzania naszego profilu FB, na kórym pojawiają się najświeższe posty i zdjęcia z wydarzeń dot. Inżynierii Materiałowej

https://www.facebook.com/INZYNIERIAMATERIALOWAPL/

 

2016 © All rights reserved by